Me time, czyli czas dla siebie. Twoje ciało Cię potrzebuje.

Karolina zawsze była pełną życia, nowoczesną kobietą. Wkładała mnóstwo energii w swoją edukację i jednocześnie ceniła sobie ciepło domowego ogniska. Marzyła zarówno o karierze, jak i założeniu rodziny. Skończyła dobre studia, wyszła za mąż, urodziła dzieci i spełniała się zawodowo. Jako młoda dziewczyna cieszyła się szczupłą sylwetką i nienagannym zdrowiem. Dbała o siebie. Z biegiem lat, kiedy obowiązków zaczęło przybywać i zmieniły się priorytety, dbałość o własne ciało zeszła na drugi plan. Ciąża, stres, mało snu, brak czasu na aktywność fizyczną i mocno chaotyczny jadłospis zrobiły swoje. Karolina jest świadomą i inteligentną kobietą i doskonale zdaje sobie sprawę, że powinna coś z tym zrobić. Teorię zna – zadbaj o dietę i więcej się ruszaj. Łatwiej powiedzieć, trudniej zrobić. Próbowała już chyba wszystkich diet świata, zaliczyła mnóstwo zajęć fitness, ale efektów albo nie było, albo były chwilowe. Motywacji starczało tylko na chwilę, bo zaraz pojawiał się jakiś powód aby się poddać – wakacje, wesele, wyjazd służbowy, nadgodziny,  święta, choroba dziecka, brzydka pogoda, ładna pogoda….. Jej podejście do tematu sylwetki to prawdziwy rollercoaster- jednego dnia postanawia działać, innego sięga po tabliczkę czekolady z rezygnacją i przekonaniem, że nigdy już nie wróci ciało sprzed lat.

Brzmi znajomo? Masz coś z Karoliny?

Takich kobiet jest więcej niż ci się wydaje. Jesteś jedną z nich?

Chcesz spełniać się zarówno w sferze zawodowej jak i prywatnej, prowadząc dom i wychowując dzieci często zapominasz o sobie, swoim ciele, dobrym samopoczuciu, zdrowiu. Jest to całkowicie naturalne, kiedy priorytetem staje się praca, dom i dzieci. Każdy dzień kończy się poczuciem, że lista “to do” wcale się nie skróciła, mimo nadludzkiego nakładu pracy. Zmęczona padasz na łóżko i jeśli żołądek nie przypomni ci, że zapomniałaś o swojej kolacji i nie rzucisz się na lodówkę, to obudzisz się rano we wczorajszym makijażu.

Stajesz przed lustrem i ciało, które widzisz krzyczy “zajmij się mną!”, “zadbaj!”, “przywróć kształty z przeszłości!”. Myślisz “chciałabym, ale nie mam czasu / nie wiem jak ćwiczyć / nienawidzę diet”. Jesteś przekonana, że droga do wymarzonej sylwetki musi być pełną wyrzeczeń czasochłonną męczarnią.

Masz bóle głowy, wzdęcia, zaparcia, boli cię kręgosłup i zapomniałaś jak to jest mieć energię do działania. Próbowałaś już chyba każdej diety, ale poziom wyrzeczeń na każdej z nich przerastał twoją silną wolę. Chodziłaś na fitness, ale brak efektów skutecznie zniechęcił cię do przedłużenia członkostwa w klubie. Kiedy zdarzy się wolny dzień, który mogłabyś spędzić na wycieczce za miasto, w kinie czy ze znajomymi, ty marzysz tylko o tym, żeby nikt nie kazał ci wstać z łóżka…

Jako kobiety XXI wieku chcemy spełniać się na każdym polu – jako matki Polki, perfekcyjne panie domu i odnoszące sukcesy businesswomen. Czy to źle? Nie, jeśli w tym całym kołowrotku zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy robotami i nasze ciało i umysł potrzebują opieki – zarówno odpowiedniej aktywności fizycznej dostosowanej do naszych potrzeb jak i zbilansowanej diety, która nas wspomoże i będzie działać na naszą korzyść.

Każda z nas jest inna i to, co jest skuteczne u jednej osoby, nie musi działać u drugiej. Dlatego dla osiągnięcia swoich celów potrzebujemy indywidualnego podejścia. Tak jak twoje ciało, życie i cele są jedyne w swoim rodzaju, tak unikalny musi być Twój program treningowy i żywieniowy.

Potrzebujesz profesjonalnej opieki? Kogoś, kto sprawi, że będziesz jeść bez poczucia winy i pokochasz aktywność fizyczną? I wreszcie kogoś, kto będzie cię motywował i wspierał na drodze do celu? Jako trener personalny i doradca dietetyczny pomagam kobietom poczuć piękno i siłę swojego ciała poprzez zindywidualizowane połączenie odpowiedniego treningu i sposobu odżywiania, przy jak najmniejszym wysiłku i minimalnym nakładzie czasu. Sprawiam, że stają się najlepszą wersją siebie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s