Cheerleading – sport dla Twojej córki

Dzisiaj chciałabym opowiedzieć Wam o sporcie, który uprawiają moje córki – o cheerleadingu. Akurat aktualnie odbywa się nabór do zespołu i może uda mi się przekonać tych z Was, którzy mają córki w wieku 11-14 lat, że jest to świetna forma aktywności dla dziewczynek.

DSC_1768

Z czym się kojarzy cheerleading przeciętnemu Polakowi?

Z na w pół rozebranymi kobietami (bo nie dziećmi) występującymi w przerwie meczu, aby umilić ten czas publiczności. I owszem, są takie zespoły, ale jest to rozrywkowy „odłam”, na podstawie którego powstała odrębna dyscyplina sportowa. Nota bene, od 2024 roku cheerleading będzie już dyscypliną olimpijską. W Polsce cheerleading nie jest jeszcze tak rozpowszechniony jak np. w Stanach Zjednoczonych, choć w tym roku odbyły sie już 20-te Mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

cher4W Krakowie działa Cheerleaders Kraków, w ramach którego mamy obecnie trzy zespoły w róznych kategoriach wiekowych: Małe Gwiazdki, Mini Stars oraz Chilli. Wszystkie trzy drużyny to czołówka polskiego cheerleadingu i zdobywcy pierwszego miejsca Grand Prix Polski 2016.

Cheerleaders Kraków to również organizatorzy jednego z turniejów z cylklu Grand Prix Polski:

ministarTreningi zespołu Mini Stars odbywają się 3 razy w tygodniu na os. Kalinowym w Młodzieżowym Domu Kultury im. Janusza Korczaka oraz na sali gimnastycznej W Szkole Podstawowej nr 92 (Kraków). Są to zajęcia ogólnorozwojowe z dużym naciskiem na gimnastykę, akrobatykę, rozciąganie oraz kształtowanie siły. Umiejętności te niezbędne są do wykonywania konkursowych choreografii, czyli układów tanecznych, które zespół pokazuje na turniejach.

Zespół Mini Stars, który aktualnie ogłosił nabór, występuje w dwóch dywizjach tanecznych: Freestyle Pom oraz All Girl Group Stunt.

Dyscyplina ta wymaga ciagłego doskonalnia choreografii konkursowych i rozwijania swoich zdolności. Dzieci regularnie, bo 2 razy w roku, biorą udział w obozach treningowych, gdzie oprócz zajeć z cheerleadingu, poznają inne techniki taneczne takie jak np. hip hop czy jazz. Dodatkowo, w niektóre weekendy oraz na obozach, odbywają się zajęcia z tańca klasycznego, którego elementy są podstawą do wykonania choreografii.

Mini Stars to zespół z czołówki polskich drużyn cheerleaders. Należąc do grupy trzeba się liczyć z kilkoma wyjazdami w roku na turnieje. Zwykle zawody z cyklu Grand Prix Polski organizowane są wiosną (marzec – czerwiec) oraz jesienią (październik – listopad).

Oprócz turniejów w działalność zespołu wpisują się pokazy na festynach, przy okazji imprez sportowych czy też przygoda z reklamą dla Fundacji TVN Nie Jesteś Sam:

W ubiegłym roku powstało Stowarzyszenie Cheerleaders Kraków, dzięki któremu dzieci mogą liczyć na dofinansowania i bez przeszkód realizować swoją pasję.

Co niesie ze sobą uprawianie cheerleadingu?

Przede wszystkim rozwój ogólnej sprawności fizycznej, ale również ogromne emocje. W zasadzie dla dziewczynek, nie ma wiele dyscyplin sportowych, które dają im mozliwość współzawodnictwa, występowania przed publicznością w pięknych kolorowych strojach i z wymyślnymi fryzurami. Wyjazdy w grupie równieśniczej na weeknedowe turnieje czy na dłuższe obozy dostarczają mnóstwo frajdy i są ogromnym atutem tej dyscypliny. Rywalizacja z innymi zespołami z całej Polski raz przynosi medale, a kiedy indziej uczy pokory oraz umiejętności radzenia sobie z porażkami. Daje motywację do pracy nad sobą. To dyscyplina zespołowa, czyli współpraca i odpowiedzialność.

Trener Mini Stars – Janusz Wąsowski – zaprasza wszystkie chętne dziewczynki na próbne treningi, podczas których można spróbować swoich sił i zapisać się do zespołu. W sprawie dni i godzin treningów mozna się kontaktować pod nr tel. 787429594

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s